Date | R | Hemma v Borta | - |
04/18 07:05 |
26 |
Luca Margaroli v Yaraslav Shyla
|
2-6,4-6
|
04/18 05:00 |
26 |
Ivan Liutarevich v Evgeny Tyurnev
|
4-6,1-6
|
04/18 05:00 |
26 |
Vadym Ursu v Konstantin Kravchuk
|
6-2,4-6,4-6
|
04/17 13:35 |
25 |
Shahbaaz Khan v Yaraslav Shyla
|
2-6,2-6
|
04/17 13:20 |
25 |
Vadym Ursu v Nikola Cacic
|
Retired
|
04/17 12:35 |
25 |
Saida'lo Saidkarimov v Vladimir Ivanov
|
1-6,6-3,4-6
|
04/17 11:45 |
25 |
Sergey Betov v Jurabek Karimov
|
6-4,6-4
|
04/17 10:30 |
25 |
Ahad Ermatov v Ivan Liutarevich
|
1-6,1-6
|
04/16 08:30 |
25 |
Dmitry Mnushkin v Luca Margaroli
|
5-7,4-6
|
04/16 07:35 |
54 |
Aleksei Khomich v Shonigmatjon Shofayziyev
|
4-6,7-6,7-5
|
04/16 06:50 |
54 |
Alexey Zakharov v Alexander Pavlioutchenkov
|
4-6,6-7
|
04/16 06:20 |
54 |
Vladimir Polyakov v Martin Borisiouk
|
6-0,6-1
|
04/16 06:10 |
54 |
Sergey Betov v Sharobiddin Abzalov
|
6-3,3-6,6-3
|
04/16 05:00 |
54 |
Mihail Khaldeev v Shahbaaz Khan
|
4-6,6-7
|
04/16 05:00 |
54 |
Ivan Liutarevich v Ivan Kalinin
|
6-1,6-3
|
04/16 05:00 |
54 |
Roman Blokhin v Botir Sapaev
|
6-1,3-6,6-7
|
04/16 05:00 |
54 |
Mikalai Haliak v Ahmed Choudhary
|
6-2,6-2
|
04/15 10:25 |
54 |
Sergey Betov v Alexey Dubinin
|
6-3,6-0
|
04/15 09:55 |
54 |
Alexey Zakharov v Adil Karimov
|
6-1,6-2
|
04/15 09:35 |
54 |
Sharobiddin Abzalov v Artur Kulibaba
|
6-1,6-2
|
04/15 09:05 |
54 |
Shohruh Abdumalikov v Martin Borisiouk
|
3-6,1-6
|
04/15 08:45 |
54 |
Vladimir Polyakov v Sherzod Khomidov
|
6-0,6-0
|
04/15 08:00 |
54 |
Khumoun Abdumalikov v Ivan Kalinin
|
7-6,4-6,2-6
|
04/15 07:50 |
54 |
Sanetulla Kutybaev v Alexander Pavlioutchenkov
|
0-6,4-6
|
04/15 07:30 |
54 |
Ivan Liutarevich v Danis Baybekov
|
6-3,6-0
|
04/15 07:25 |
54 |
Azamat Lukmanov v Shonigmatjon Shofayziyev
|
7-5,2-6,4-6
|
04/15 06:55 |
54 |
Aleksei Khomich v Amal Sultanbekov
|
6-1,6-2
|
04/15 06:00 |
54 |
Mikalai Haliak v Grigoriy Korobeynikov
|
7-6,6-3
|
04/15 05:00 |
54 |
Mihail Khaldeev v Sardor Pulatov
|
6-7,6-3,6-2
|
04/15 05:00 |
54 |
Roman Blokhin v Mirkhalim Sultonov
|
6-2,6-2
|
**ITF Uzbekistan F1 Qual** är en tennisturnering på professionell nivå som anordnas av Internationella Tennisförbundet (ITF). Turneringen är en del av ITF Men's World Tennis Tour och äger rum i Tasjkent, Uzbekistan.
**Turneringens format:**
* **Spelas på:** Hardcourt
* **Spelklass:** Herrsingel och herrdubbel
* **Antal deltagare:** 32 i singel, 16 i dubbel
* **Kval:** 8 spelare kvalificerar sig till huvudturneringen i singel
**Prispengar och rankingpoäng:**
* **Prispengar:** $15 000
* **Rankingpoäng:**
* Singelmästare: 18
* Singelfinalist: 12
* Semifinalister: 8
* Kvartsfinalister: 5
* Segrare i andra omgången: 3
* Segrare i första omgången: 1
**Titelhållare:**
* **Singel:**
* 2022: Sergey Fomin (Ryssland)
* **Dubbel:**
* 2022: Sergey Fomin (Ryssland) och Timofey Skatov (Ryssland)
**Viktiga datum:**
* **Kval:** [Datum]
* **Huvudturnering:** [Datum]
**Spelplats:**
* Republican Tennis School, Tasjkent, Uzbekistan
**Notera:** På grund av den pågående konflikten mellan Ryssland och Ukraina kommer ryska och belarusiska spelare inte att tillåtas delta i turneringen 2023.