Fotboll |
Esoccer Adriatic League - 10 minuters spel |
05/02 09:15 |
Portugal (Janis) Esports v Italy (Walter) Esports
|
|
1-5
|
|
Fotboll |
Esoccer Adriatic League - 10 minuters spel |
05/02 09:15 |
England (Pascal) Esports v Argentina (Iron) Esports
|
|
6-3
|
|
Fotboll |
Esoccer GT Leagues – 12 mins play |
05/02 09:15 |
Arsenal (Jack) Esports v Aston Villa (Boris) Esports
|
|
4-2
|
|
Fotboll |
Esoccer GT Leagues – 12 mins play |
05/02 09:15 |
Man Utd (Dennis) Esports v Tottenham (Panic) Esports
|
|
3-2
|
|
Fotboll |
Esoccer GT Leagues – 12 mins play |
05/02 09:15 |
Marseille (Nazario) Esports v Benfica (Magdy) Esports
|
|
0-4
|
|
Fotboll |
Esoccer GT Leagues – 12 mins play |
05/02 09:15 |
AC Milan (General) Esports v West Ham (Nio) Esports
|
|
3-2
|
|
Fotboll |
Esoccer Adriatic League - 10 minuters spel |
05/02 09:15 |
Lazio (Odin) Esports v Arsenal (MisterX) Esports
|
|
3-3
|
|
Fotboll |
Esoccer Adriatic League - 10 minuters spel |
05/02 09:15 |
A.Madrid (Bruno) Esports v Napoli (Obelix) Esports
|
|
7-1
|
|
Tennis |
ITF W15 - Antalya |
05/02 09:15 |
Varvara Panshina v Aya El Aouni
|
|
3-6,1-6
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/02 09:15 |
Marek Drbohlav v Zdenek Vasatko
|
|
3-0
|
|
Fotboll |
Malaysia - President Cup |
05/02 09:15 |
Terengganu FC III U20 v Kuala Lumpur FA U20
|
|
0-0
|
|
Tennis |
ITF M15 - Antalya |
05/02 09:15 |
Ruslan Tiukaev v Max Alcala Gurri
|
|
away
|
|
Bordtennis |
TT Elite Series |
05/02 09:15 |
Artur Daniel v Milosz Sawczak Jnr
|
|
3-1
|
|
Bordtennis |
WTT Saudi Smash - Damer - Kval |
05/02 09:15 |
Rachel Moret v Sabina Surjan
|
|
0-3
|
|
Galopp |
JPN Funabashi |
05/02 09:15 |
Lopp 7 - Funabashi v
|
|
View
|
|
Bordtennis |
WTT Saudi Smash - Kval |
05/02 09:15 |
Gustavo Gomez v Maciej Kubik
|
|
1-3
|
|
Greyhound |
AUS Ballarat |
05/02 09:15 |
Lopp 4 - Ballarat v
|
|
View
|
|
Greyhound |
AUS Albion Park |
05/02 09:12 |
Lopp 4 - Albion Park v
|
|
View
|
|
Galopp |
Enghien |
05/02 09:10 |
Enghien (lopp 5) v
|
|
View
|
|
Badminton |
Luxembourg Open - Mixed dubbel - Kval |
05/02 09:10 |
Kolding/Werge v Ducrot/Vallet
|
|
2-0
|
|
Bordtennis |
TT Elite Series |
05/02 09:10 |
Szymon Kolasa v Marcin Jadczyk
|
|
3-2
|
|
Galopp |
JPN Mombetsu |
05/02 09:10 |
Lopp 6 - Mombetsu v
|
|
View
|
|
Tennis |
ITF W35 - Santa Margherita |
05/02 09:10 |
Laura Hietaranta v Tatiana Pieri
|
|
7-6,6-3
|
|
Basket |
Ebasketball H2H GG League - 4x5minuter |
05/02 09:08 |
PHX Suns (HOGGY) Esports v DAL Mavericks (SPEED) Esports
|
|
91-95
|
|
Galopp |
AUS Pinjarra |
05/02 09:08 |
Lopp 7 - Pinjarra v
|
|
View
|
|
Fotboll |
Esoccer Battle - 8 minuters spel |
05/02 09:06 |
AC Milan (Rus_1995_LAN) Esports v Sevilla (Jekunam) Esports
|
|
3-0
|
|
Fotboll |
Esoccer Battle - 8 minuters spel |
05/02 09:06 |
Inter Milan (d1pseN) Esports v Benfica (Bomb1to) Esports
|
|
2-0
|
|
Bordtennis |
TT Cup |
05/02 09:05 |
Eryk Skura v Adrian Piegza
|
|
3-2
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/02 09:05 |
Roman Konkulovskyi v Oleh Chulanov
|
|
1-3
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/02 09:05 |
Oleh Kuzyshyn v Volodymyr Bilobrov
|
|
3-2
|
|
Tennis |
ITF W15 - Antalya |
05/02 09:05 |
Daria Egorova v Karolina Kozakova
|
|
home
|
|
Greyhound |
AUS Sandown Par |
05/02 09:05 |
Lopp 2 - Sandown Park v
|
|
View
|
|
Greyhound |
AUS Angle Park |
05/02 09:02 |
Lopp 5 - Angle Park v
|
|
View
|
|
Fotboll |
Georgien - Liga 3 |
05/02 09:00 |
FC Gori v FC Varketili
|
|
2-0
|
|
Fotboll |
Serbien - U19-liga |
05/02 09:00 |
FK Spartak Zdrepceva Krv U19 v Radnicki Novi Beograd U19
|
|
3-2
|
|
Fotboll |
Myanmar - Cup |
05/02 09:00 |
Kachin United FC v Myanmar Rainbow FC
|
|
5-0
|
|
Fotboll |
Serbien - U19-liga |
05/02 09:00 |
Vojvodina U19 v IMT Novi Belgrad U19
|
|
0-3
|
|
Fotboll |
Esoccer GT Leagues – 12 mins play |
05/02 09:00 |
Arsenal (Jack) Esports v Man Utd (Dennis) Esports
|
|
5-1
|
|
Fotboll |
Esoccer GT Leagues – 12 mins play |
05/02 09:00 |
Man City (Pontiac) Esports v Aston Villa (Boris) Esports
|
|
6-2
|
|
Bordtennis |
Tjeckien - Liga Pro |
05/02 09:00 |
Lukas Malek v Vladimir Cermak
|
|
1-3
|
|
Fotboll |
Esoccer Adriatic League - 10 minuters spel |
05/02 09:00 |
Portugal (Janis) Esports v Argentina (Iron) Esports
|
|
4-1
|
|
Fotboll |
Esoccer Adriatic League - 10 minuters spel |
05/02 09:00 |
Italy (Walter) Esports v Germany (Samuel) Esports
|
|
2-2
|
|
Fotboll |
Esoccer GT Leagues – 12 mins play |
05/02 09:00 |
Marseille (Nazario) Esports v West Ham (Nio) Esports
|
|
1-2
|
|
Bordtennis |
Tjeckien - Liga Pro |
05/02 09:00 |
Petr Sudek v Jan Steffan
|
|
3-2
|
|
Bordtennis |
Tjeckien - Liga Pro |
05/02 09:00 |
Ondrej Pros v Milan Stehlik
|
|
3-2
|
|
Basket |
Ebasketball Battle - 4x5 minuter |
05/02 09:00 |
BOS Celtics (ViTOR) Esports v OKC Thunder (panteraxball) Esports
|
|
79-76
|
|
Basket |
Ebasketball Battle - 4x5 minuter |
05/02 09:00 |
MEM Grizzlies (RINT) Esports v NY Knicks (Moody) Esports
|
|
82-67
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/02 09:00 |
Dmytro Yurkov v Vitalii Marushchak
|
|
0-3
|
|
Fotboll |
Esoccer Adriatic League - 10 minuters spel |
05/02 09:00 |
Lazio (Odin) Esports v A.Madrid (Bruno) Esports
|
|
2-2
|
|
Fotboll |
Esoccer Adriatic League - 10 minuters spel |
05/02 09:00 |
RB Leipzig (Matrix) Esports v Napoli (Obelix) Esports
|
|
7-2
|
|
Bordtennis |
TT Cup |
05/02 09:00 |
Mateusz Gielazyn v Kayque Valois
|
|
1-3
|
|
Tennis |
ITF M25 - Sabadell |
05/02 09:00 |
Andrea Collarini v Iliyan Radulov
|
|
6-1,6-4
|
|
Badminton |
Thomas Cup |
05/02 09:00 |
Kenta Nishimoto v Zii Jia Lee
|
|
0-2
|
|
Badminton |
Thomas Cup |
05/02 09:00 |
Yuqi Shi v H.S. Prannoy
|
|
2-1
|
|
Bordtennis |
TT Elite Series |
05/02 09:00 |
Piotr Maruszak v Krzysztof Kapik
|
|
2-3
|
|
Volleyboll |
Afrika - Klubbmästerskapet - Damer |
05/02 09:00 |
National Alcohol damer v Litto Team damer
|
|
0-3
|
|
Volleyboll |
Afrika - Klubbmästerskapet - Damer |
05/02 09:00 |
MB Bejaia damer v ASW Bejaia damer
|
|
3-0
|
|
Tennis |
Premier Padel - Sevilla - Damer |
05/02 09:00 |
Sanchez/Josemaria v Barrera/Caparros
|
|
6-3,6-1
|
|
E-sport |
DOTA2 - European Pro League |
05/02 09:00 |
SIBE Team v Monte
|
|
2-0
|
|
Tennis |
UTR Pro Bucharest - Damer |
05/02 09:00 |
Lavinia Tanasie v Sofia M Barbulescu
|
|
6-0,6-4
|
|
Tennis |
ITF W35 - Hammamet |
05/02 09:00 |
Susan Bandecchi v Zhibek Kulambayeva
|
|
3-6,6-1,6-7
|
|
Tennis |
ITF W35 - Hammamet |
05/02 09:00 |
Isabella Shinikova v Sandra Samir
|
|
7-6,7-5
|
|
Tennis |
ITF W35 - Yecla |
05/02 09:00 |
Sebastianna Scilipoti v Eva Garkusha
|
|
6-0,6-4
|
|
Tennis |
ITF W35 - Yecla |
05/02 09:00 |
Arina Arifullina v Jessica Failla
|
|
0-6,6-0,2-6
|
|
Bordtennis |
Setka Cup |
05/02 09:00 |
Serhii Chuhai v Bogdan Panchenko
|
|
3-0
|
|
Tennis |
ITF W35 - Nottingham |
05/02 09:00 |
Katie Stresnakova v Tamira Paszek
|
|
6-4,5-7,2-6
|
|
Bordtennis |
TT Star Series |
05/02 09:00 |
Miroslav Horejsi v Bastian Rembert
|
|
1-3
|
|
Tennis |
ITF M25 - Nottingham |
05/02 09:00 |
Ryuki Matsuda v Giles Hussey
|
|
1-6,3-6
|
|
Tennis |
Challenger Cagliari |
05/02 09:00 |
Marton Fucsovics v Zachary Svajda
|
|
6-3,6-3
|
|
E-sport |
CS2 - Elisa Invitational |
05/02 09:00 |
B8 v Permitta
|
|
2-0
|
|
Tennis |
ITF M25 - Sabadell |
05/02 09:00 |
Nicholas David Ionel v Daniel Cukierman
|
|
6-1,5-7,7-5
|
|
E-sport |
CS2 - CCT Europe Series 2 |
05/02 09:00 |
Zero Tenacity v HAVU
|
|
2-1
|
|
Tennis |
ITF M25 - Sabadell |
05/02 09:00 |
Martin Krumich v Daniel Rincon
|
|
3-6,4-6
|
|
Tennis |
ITF M25 - Sabadell |
05/02 09:00 |
Eric Vanshelboim v Lorenzo Giustino
|
|
6-4,6-2
|
|
Galopp |
JPN Nagoya |
05/02 09:00 |
Lopp 9 - Nagoya v
|
|
View
|
|
Volleyboll |
Vietnam - A-League - Damer |
05/02 09:00 |
TP Ho Chi Minh damer v Binh Chung Thông Tin damer
|
|
3-0
|
|
Fotboll |
Polen - Polska Ungdomsligan |
05/02 09:00 |
Jagiellonia Bialystok U19 v Arka Gdynia U19
|
|
2-1
|
|
Fotboll |
Polen - Polska Ungdomsligan |
05/02 09:00 |
Legia Warsaw U19 v Polonia Warszawa U19
|
|
2-2
|
|
Ishockey |
U18 World Championship |
05/02 09:00 |
USA U18 v Switzerland U18
|
|
4-0
|
|
Fotboll |
Vietnam - Mästerskap - Damer |
05/02 09:00 |
Ha Noi damer v Than KSVN damer
|
|
1-0
|
|
Fotboll |
Vietnam - Mästerskap - Damer |
05/02 09:00 |
Phong Phu Ha Nam damer v Ha Noi II damer
|
|
3-0
|
|
Tennis |
ITF W35 - Nottingham |
05/02 09:00 |
Madison Sieg v Hikaru Sato
|
|
6-7,6-4,1-6
|
|
Tennis |
Challenger Cagliari - Herrdubbel |
05/02 09:00 |
Nouza/Reyes-Varela v Maestrelli/Passaro
|
|
3-6,6-4,10-5
|
|
Tennis |
ITF W100 - Wiesbaden |
05/02 09:00 |
Laura Pigossi v Tereza Martincova
|
|
3-6,5-7
|
|
Tennis |
ITF M25 - Nottingham |
05/02 09:00 |
Henry Searle v Robin Bertrand
|
|
6-4,6-1
|
|
Tennis |
ITF M25 - Nottingham |
05/02 09:00 |
Emile Hudd v Cem Ilkel
|
|
6-0,6-3
|
|
Tennis |
ITF W35 - Yecla |
05/02 09:00 |
Lara Pfeifer v Mana Kawamura
|
|
3-6,6-1,6-3
|
|
Tennis |
ITF W35 - Hammamet - Damdubbel |
05/02 09:00 |
McPhee/Vilar v Quevedo/Yamazaki
|
|
View
|
|
Tennis |
ITF W35 - Hammamet |
05/02 09:00 |
Ksenia Zaytseva v Maria F Herazo Gonzalez
|
|
away
|
|
Tennis |
ITF W35 - Hammamet |
05/02 09:00 |
Sophia Ksandinov v Hanne Vandewinkel
|
|
0-6,1-6
|
|
E-sport |
Crossfire - CFML |
05/02 09:00 |
KINGZERO-eSports v Evolution Power
|
|
1-0
|
|
Badminton |
Luxembourg Open - Kval |
05/02 09:00 |
Darshan Pujari v Rohan Midha
|
|
2-0
|
|
Badminton |
Luxembourg Open - Kval |
05/02 09:00 |
Brian Holtschke v Ming Hong Lim
|
|
View
|
|
Badminton |
Luxembourg Open - Kval |
05/02 09:00 |
William Bøgebjerg v Simon Baron-Vezilier
|
|
2-0
|
|
Tennis |
ITF W35 - Hammamet - Damdubbel |
05/02 09:00 |
Bhatia/Ksandinov v Kuparev/Slavikova
|
|
home
|
|
Rugby Union |
TRC U20 |
05/02 09:00 |
Australien U20 v Argentina U20
|
|
6-25
|
|
Volleyboll |
Indonesien - Proliga - Damer |
05/02 09:00 |
Jakarta Pertamina damer v Jakarta Electric damer
|
|
3-1
|
|
Fotboll |
Grekland - Super League - U19 |
05/02 09:00 |
Lamia U19 v Olympiakos U19
|
|
0-3
|
|
Fotboll |
Polen - Polska Ungdomsligan |
05/02 09:00 |
Gornik Zabrze U19 v Lech Poznan U19
|
|
1-0
|
|
Bordtennis |
Tjeckien - Liga Pro |
05/02 08:58 |
Radovan Polasek v Dusan Stusek
|
|
3-0
|
|